Svářečky a příslušenství

 

Profi - řemeslo

Oblast donedávna vyhrazená profesionálům dnes díky zlevnění a pokroku špičkových technologií sváření překročila profesionální segment a stala se cenově dostupnou v širším měřítku. Ačkoli původní transformátorové svářečkyzůstávají zajímavé svou nízkou cenou, jsou dnes postupně vytlačovány lehčími, výkonějšími a "chytrými" svářecími invertory se stále atraktivnější pořizovací cenou.

Svářecí (svařovací) invertory jsou malé lehké svářečky, které přímo ze síťového napětí dokáží vyrobit napětí a proud o parametrech vhodných pro svařování. Celý proces je řízen elektronicky, takže je snadné řídit a upravovat výstupní hodnoty potřebné pro optimální průběh svařování. Svářecí invertory lze použít jako klasické svářečky MMA, nebo jako svářečky TIG. Zatímco pro svařování transformátorovými svářečkami jsou vhodné rutilové elektrody, při práci s invertorem lze použít elektrody s libovolným obalem.

Invertory Extol Premium jsou zařízení prvotřídních parametrů, které běžně najdete jen u podstatně dražších produktů. Ať se jedná o hodnoty svářecího proudu a zatěžovatele - klíčového kritéria při výběru svářečky - nebo o bezchybný chod elektroniky a okamžitou citlivou reakci přídavných funkcí, tyto invertory hravě splní Vaše největší nároky. Přes své zařazení do cenově dostupné střední řady dosahují úrovně profesionálních strojů.